Haber Detayı
04 Nisan 2019 - Perşembe 13:39 Bu haber 1588 kez okundu
 
1,94 Boyunda, Cüssesi ile Hayatta Kalmayı Başaran İnek Knickers ile Tanışın
Adı Knickers olan bu ineğin boyu tam 1,94 ve 1400 kilogram.
GÜNDEM Haberi
1,94 Boyunda, Cüssesi ile Hayatta Kalmayı Başaran İnek Knickers ile Tanışın

Knickers (külot) adlı inek, Avustralya'nın batısında binlerce diğer sığırla birlikte yayılırken, 1400 kilo ağırlığı ve 194 santimetrelik boyuyla hemen göze çarpıyor.

 

Dünya rekorunu elinde tutan inek Bellino'dan sadece biraz zayıf. Bu kadar büyük olmasaydı, bugüne kadar çoktan kesilip et haline gelmiş olacaktı. Fotoğrafta da diğerlerinin yanında ne kadar büyük durduğunu görüyorsunuz.

 

Ve bunun dışında internette kendini gören milyonlarca insana ilham oluyor. Heybetli endamını gören herkes Knickers'ı bir ikon olarak görüyor. Ve başka şehirlerden görmeye geliyorlar. Knickers'ın cüssesine  aldanmayın. Diğer ineklerle onların birkaç katı olmasına rağmen çok iyi anlaşıyor.

Knickers'ın milyonlarca büyükbaş hayvana ev sahipliği yapan ülkedeki en büyük ineği olduğuna inanılıyor.

 

Knickers'ın boyutları aynı zamanda kurtuluşu da oldu. BBC Türkçe'nin haberine göre hayvanın sahibi Geoff Patterson geçen aylarda Knickers'ı açık artırmayla satmak istedi. Ancak bütün mezbahalar dev inek için yeterli tesisleri olmadığını söyledi.

 

Knickers, hayatının geri kalanını, Perth kentinin 136 kilometre güneyindeki Myalup'ta bulunan, Preston Gölü besi çiftliğinde geçirecek.

20 bin kadar sığırı bulunan Pearson, Knickers'ın birkaç yıllık ömrü kaldığını söylüyor. Knickers diğer sığırların da gözdesi. Kapıdan çıktığında yüzlerce sığır onu takip ediyor. Çiftlikteki çoğu sığırın koyu kahverengi olması yüzünden, Knickers siyah-beyaz renkleriyle daha bir ön plana çıkıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 1,94, Boyunda,, Cüssesi, ile, Hayatta, Kalmayı, Başaran, İnek, Knickers, ile, Tanışın,
Yorumlar
Haber Yazılımı