Haber Detayı
31 Ocak 2019 - Perşembe 11:26 Bu haber 1076 kez okundu
 
AGCO’dan Massey Ferguson için Fransa’da Yeni Lojistik Merkezi
Froneri şirketinin 2018 Ekim ayında kapanmasının ardından, işlettiği üretim alanını devralan AGCO, Massey Ferguson markası için, uzun vadeli büyüme stratejisinin bir parçası olarak 8 hektarlık alanda kurulu 30 bin metrekarelik, “Beauvais 3” adı verilen bu tesise 30 milyon Euro yatırım yaptı ve ilk adım olarak 103 yeni işgücü için istihdam olanağı da sağladı.
GÜNDEM Haberi
AGCO’dan Massey Ferguson için Fransa’da Yeni Lojistik Merkezi

Massey Ferguson’un yeni lojistik merkezi olan Beauvais 3’ün açılış töreninde konuşan Massey Ferguson’un Başkan Yardımcısı ve Avrupa-Orta Doğu bölgesi Genel Müdürü Thierry Lhotte şunları söyledi:

“Beauvais 3'ün resmi açılışı, markanın beş yıllık büyüme programı olan ‘MF Birlikte Büyüyelim 5”in ilk dönüm noktalarından sadece birini işaret ediyor. Yeni Beauvais 3 Lojistik Merkezi ve Ana Yerleşke arasında bulunan Froneri Bölgesi, daha önce yer sıkıntısı ile sınırlı olan AGCO ve Massey Ferguson'a büyüme planlarını uygulama fırsatı sunuyor. Bu projeyle, kapanan Froneri-Beauvais çalışanları için de yeni istihdam yaratarak bölgenin ekonomik faaliyetinin canlandırılması için koşullar yaratacağız. Son altı yılda Beauvais'e 300 milyon Euro'dan fazla yatırım yapıldı. Büyüme stratejimiz hız kazanıyor ve kalifiye işgücünün yakınlığı ve bulunabilirliği, potansiyel yatırımları daha da cazip kılıyor.”

 

“Dünyaya hakim traktör markası…”

AGCO Şirketi Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Martin Richenhagen ise, Massey Ferguson’un, Beauvais'te üretim yaptığı 60 yıldan bu yana dünyaya hakim bir traktör markası olduğunu vurguladı.

Richenhagen şunları söyledi:

“Bölgedeki yerel otoriteler AGCO’ya ve bölgedeki en büyük özel işveren olarak statümüze tutarlı bir destek kaynağı oldular. Bu bir tesadüf değil. AGCO gibi büyük uluslararası şirketlerin Fransa'da yatırım yapmalarını mümkün kılan iş dostu bir ortam yarattılar ve buna istinaden buradaki varlığımızı pekiştirmek isteğimizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Yerel otoriteler ve Fransa Hükümeti'nden aldığımız destekle, bölgeye yatırım yapma stratejimize devam edeceğiz.”

 

AGCO’nun Froneri arazisini satın alması, Massey Ferguson için artan talebi karşılayabilmesi için sürekli yatırım yapma konusundaki güçlü iştahını gösterirken, ayrıca, teslim öncesi denetimler ve traktör kişiselleştirme atölyesi dahil, dış kaynaklı işlemlerin yeniden entegrasyonu gibi yeni faaliyetlerin dikey entegrasyon yoluyla entegrasyonunu da destekleyecek.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AGCO’dan, Massey, Ferguson, için, Fransa’da, Yeni, Lojistik, Merkezi,
Yorumlar
Haber Yazılımı