Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 08:44 Bu haber 43888 kez okundu
 
BAŞAK TRAKTÖR’E SIMA’DAN “EN ÇEKİCİ TRAKTÖR DİZAYNI” ÖDÜLÜ
Türkiye’nin “Yerli ve Milli” markası Başak Traktör’ün yeni modeli 5120, Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen ve dünyanın en önemli tarım makinaları fuarlarından olan “SIMA Uluslararası Tarım Fuarı”nda “En ÇekiciTraktör Dizaynı” ödülüne değer görüldü.
MEKANİZASYON Haberi
BAŞAK TRAKTÖR’E SIMA’DAN “EN ÇEKİCİ TRAKTÖR DİZAYNI” ÖDÜLÜ

SANKO Holding İş ve Tarım Makinaları Grup Başkanı Sami Konukoğlu, bir asrı aşan tarihi ile Türkiye’nin en köklü firmalarından olan Başak Traktör’ün yeni modeli 5120’nin, SIMA’da dünya genelinden gelen sektör temsilcileri ve çiftçilerin beğenisine sunulduğunu söyledi.

                                                                                       

Kendi motor ve şanzımanını da üreten Başak Traktör’ün Euro 4 motorlu yeni modeli 5120’nin, Paris’te düzenlenen “SIMA Uluslararası Tarım Fuarı”nda gerçekleştirilen görkemli törenle tanıtıldığını belirten Konukoğlu, “Başak Traktör, SIMA Uluslararası Tarım Fuarı’ndan ‘En Çekici Traktör Dizaynı’ ödülü aldı. Bu ödül,bir Türk traktör markasının yurt dışında düzenlenen fuarlarda aldığı ilk ödül oldu” dedi.

 

Ödül törenine Türkiye’nin Paris Büyükelçisi Dr. İsmail Hakkı Musa, Büyükelçilik yetkileri, SIMA Uluslararası Tarım Fuarı yetkilileri, değişik ülkelerden çiftçiler ve çok sayıda basın mensubunun katıldığını kaydeden Konukoğlu, “SIMA Başkanı Laurent Noel tarafından takdim edilen ‘En çekici Traktör Dizaynı’ ödülünü almamız, tarım makinaları sektöründe geldiğimiz noktayı göstermektedir, gururluyuz” diye konuştu.

 

Fuara değişik modelde 8 traktör ve bir teleskopik yükleyici ile katıldıklarına vurgu yapan Konukoğlu, Başak 5120 modelinde öne çıkan özellikleri, “116 Hp Euro 4 motor, 32 ileri 32 geri vites, 4 hızlı PowerShift, PowerShuttle, 540-540E-1000-1000E devir kuyruk mili seçeneği” olarak açıkladı.

Kaynak: Editör: Tarım Türk Dergisi
Etiketler: BAŞAK, TRAKTÖR’E, SIMA’DAN, “EN, ÇEKİCİ, TRAKTÖR, DİZAYNI”, ÖDÜLÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı