Haber Detayı
01 Mart 2019 - Cuma 12:18 Bu haber 2932 kez okundu
 
DENİZLİ TARIM FUARI, KAPILARINI ZİYARETÇİLERİNE AÇTI
Tarım ve Hayvancılık sektörünü bir araya getiren 14. Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı, Denizli protokolü eşliğinde gerçekleşen tören ile kapılarını ziyaretçilerine açtı.
GÜNDEM Haberi
DENİZLİ TARIM FUARI, KAPILARINI ZİYARETÇİLERİNE AÇTI


EGS Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen açılışa Denizli Valisi Hasan Karahan başta olmak üzere Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Denizli İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yılmaz Erkaya, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili ve Denizli Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Hamdi Gemici ve daha birçok sektör temsilcisi katıldı.


Türkiye’nin 5. sıradaki Tarım Fuarı


Açılış konuşmasını gerçekleştiren Orion Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tan “Orion Fuarcılık olarak Türkiye tarım sektörünün en büyük ve en önemli buluşma noktası olma hedefimiz doğrultusunda, bütün çalışmalarımızı ülkemizin ve dünyanın en önemli tarımsal markası haline gelmesi amacıyla yürütmekteyiz. Çünkü biliyoruz ki hem ülkemizin, hem başta Denizli olmak üzere tüm Ege bölgemizin büyük tarımsal potansiyeli böyle bir fuarı hak ediyor” diye konuştu. Firma sayısı ve fuar alanı açısından Türkiye’nin 5. Sıradaki tarım fuarı olduklarını belirten Tan, “Orion FUARCILIK, orada edindiği yepyeni teknoloji firmalarını Denizli Fuarında da Denizli Tarım Sevdalılarının ayağına getirdi. Bu olay çevre il tarım fuarlarının asla erişemeyeceği bir hedeftir” dedi.
Denizli Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Hamdi Gemici; “Büyük emekler vererek hep el ele, gönül gönüle bugünlere getirdiğimiz Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarımızın 14.sünü açmanın bugün büyük bir heyecanını yaşıyoruz” diye konuştu.

 

“DENİZLİ TARIMDA DA TÜRKİYE’NİN LOKOMOTİF ŞEHRİDİR”


Tarımın dünyanın kritik ve stratejik sektörlerinden biri olduğunu ifade eden Denizli Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Yılmaz Erkaya, “Bitkisel ve hayvansal üretim sektörü, sosyal ve ekonomik açıdan tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz ve ilimiz için de hiçbir zaman göz ardı edilmeyecek bir öneme sahiptir. Coğrafi konumu nedeniyle Denizli; bitkisel ve hayvansal üretimde iş gücü, iklim ve ekonomik özellikleri bakımında birçok ülkede olmayan değerlere sahiptir. Denizli turizmde olduğu gibi tarımda da ülkemizin lokomotif bir şehri olmayı başarmıştır. Bakanlığımız, Valiliğimiz, sivil toplum kuruluşları ve tüm paydaşlarımızla el ele vererek, Denizli’de tarım sektörünü daha ileriye taşıyacak birçok proje gerçekleştireceğimize inanıyoruz. Tarımın parlayan yıldızı Denizli’de, böylesi önemli organizasyonların yapılmasında katkı sağlayan başta Bakanlığımız, Valiliğimiz ve Orion Fuarcılık olmak üzere, fuara katkı sağlayan tüm kurum, kuruluş ve katılımcı firmalara teşekkür ediyorum” dedi.

 

“ÜRETİCİNİN VE SANAYİ KURULUŞLARININ FUARI”

 

Türkiye’de ve Denizli’de tarım ve hayvancılık sayısal ve üretimsel anlamda ne kadar arttıysa Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı’nın da aynı hızla büyüyerek yoluna devam ettiğini dile getiren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan; “Gıda önemli. Hele ki sağlıklı gıda daha da önemli. Artık tarım ile sanayi iç içe girmiş durumda. Tarım; sanayi ile, yeni enstrümanlarla, yeni ekipmanlarla daha verimli hale getirilme konusunda gayretler var. İşte bu konuda da birçok üreticinin ve sanayi kuruluşlarının fuarı var. Denizli’miz, her ne kadar sanayi ve turizm şehri gibi gözükse de aynı zamanda güçlü bir tarım şehridir. Tarımı teknoloji ile, bilim ile, fuarımızla birleştirerek, tarımı arttırmaya vesile olduk, vesile olmaya da devam edecek” diyerek sözlerini noktaladı.

“ŞİMDİ ÇALIŞMA VAKTİDİR”


Denizli Valisi Hasan Karahan ise “Dileğimiz, 14. Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarımız daha da uzun yollar devam eder. Şimdi çalışma vaktidir. Çiftçimizin yüzü gülecek inşallah” dedi.


Her yıl katılımcı sayısını katlayarak artıran Denizli Tarım Fuarı’na 5 gün süresince 20 ilden binden fazla otobüs ile çiftçilerin ulaşımı sağlanacak, fuar katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla tarım sektörüne damga vuracak.

 

30.000 metrekare alanda; traktör, biçerdöver, tarımsal mekanizasyon ve teknolojileri, sulama sistemleri ve ekipmanları, sera teknolojileri, tohum, fide, fidan, zirai ilaç, gübre, ekolojik tarım, agro bilişim, hayvancılık, yem, ambalaj firmaları yer alıyor.
Girişin ücretsiz olduğu Denizli Tarım Fuarı, 28 Şubat – 3 Mart tarihlerinde 10:00 – 18:00, 4 Mart Pazar günü ise 10:00 – 17:00 saatleri arasında tüm sektör mensuplarının ziyaretine açık olacak.

Tarım Türk Dergisi olarak 15. Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı'nda 27.02.2019 - 03.03.2019 tarihleri arasında Denizli Egs Fuar Merkezi'nde yerimizi aldık. Siz değerli ziyaretçilerimizi standımıza bekliyoruz. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: DENİZLİ, TARIM, FUARI,, KAPILARINI, ZİYARETÇİLERİNE, AÇTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı