Haber Detayı
20 Mart 2019 - Çarşamba 15:30 Bu haber 1711 kez okundu
 
Konya Tarım Fuarı protesto ile başladı
Konya 2019 Tarım Fuarı gergin başladı. Protokol konuşmalarında milletvekilleri adına sadece AKP'li vekile konuşma hakkı verilince İYİ Parti Konya Milletvekili ve partililer fuarı terk etti. Kaynak Yeniçağ: İYİ Partili Fahrettin Yokuş’tan protokol tepkisi: Fuarı terk etti
GÜNDEM Haberi
Konya Tarım Fuarı protesto ile başladı

17. Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri fuarı başladı. TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde, siyasi parti temsilcileri ve protokolün katıldığı açılışta ‘protokol’ gerginliği yaşandı.

Konuşma yapmak için kürsüye çıkan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay protokolün hepsini sayarken, İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş'u es geçmesi partililer tarafından tepkiye neden oldu.

Ardından da program sunucusunun Konya Milletvekilleri adına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta'yı konuşma yapmak için kürsüye çağırması bardağı taşıran son nokta oldu.

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, alanı terk ederken önce TÜYAP Genel Müdürü İlhan Ersözlü'ye tepkisini dile getirdi. Daha sonrada tepkisini dile getirmek için bir açıklama yaptı.

Yokuş, “AK Parti beni nasıl temsil edebilir. Kendileri ile bir ittifakımız mı var da bizi temsilen çıkıp konuşuyor. Burada tamamı ile siyaset yapılıyor. Normal şartlarda bu durumu çok ağır şekilde ben ve partililerim protesto ederdik. Fakat bizim Türk çiftçisine saygımız sonsuz. Bu yapılan hiç yakışık almamıştır” dedi. Daha sonra Yokuş ve ekibi, alkışlar eşliğinde protesto amaçlı fuarı terk etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Konya, Tarım, Fuarı, protesto, ile, başladı,
Haberin Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı