Haber Detayı
14 Şubat 2019 - Perşembe 09:26 Bu haber 1381 kez okundu
 
Online Tanzim Satış dönemi de başlıyor!
Gıda fiyatlarında yaşanan fahiş artışın ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın sebze ve meyve fiyatlarındaki artışın önüne geçeceğini duyurduğu tanzim satışları İstanbul ve Ankara’da başlamıştı.Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, online Tanzim Satış yapılacağını duyurdu. Peki online Tanzim Satış hangi siteden yapılacak?
GÜNDEM Haberi
Online Tanzim Satış dönemi de başlıyor!

Türkiye’nin Milli Pazaryeri Platformu olan www.epttavm.com‘dan tanzim satışlarının gerçekleştirileceğini söyledi.

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan; “Sebze ve meyve fiyatlarının ciddi yükselişi ile birlikte enflasyonla topyekûn mücadele kapsamında vatandaşlarımıza ekonomik fayda sağlamak amacıyla uygulama koyulan tanzim satışlarını yakın zamanda Türkiye’nin Milli Pazaryeri Platformu www.epttavm.com’da başlatıyoruz” dedi.

 

Online Tanzim Satış E-PTT AVM sitesinde başlayacak

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, sebze ve meyve fiyatlarının ciddi yükselişi ile birlikte enflasyonla topyekun mücadele kapsamında vatandaşlara ekonomik fayda sağlamak amacıyla uygulamaya koyulan tanzim satışlarının yakın zamanda Türkiye’nin Milli Pazaryeri Platformu www.epttavm.com’da başlatılacağını açıkladı.

 

Bakan Turhan, “Tarım ve Orman Bakanlığımızın desteği ve PTT AŞ güvencesiyle başlatılan bu proje kapsamında tarım ürünlerinin vatandaşımıza ulaşması sürecinde yaşanan aracı hizmet ücretlerini ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz. E-PTT AVM internet adresinde e-Tanzim olarak hizmete sunulan meyve ve sebzeler tanzim fiyatları ile satılırken; tüm ürünler PTT Kargo ve Lojistik aracılığı ile güvenle vatandaşlarımıza ulaştırılacaktır.

 

Vatandaşlarımızın tanzim noktalarında sıra beklememesi, sebze ve meyvelerini uygun şartlarda ucuz olarak alabilmeleri için Milli Pazaryeri Platformu www.epttavm.com olarak sorumluluk üstlendik. Vatandaşımıza ekstra ücret yansımaması ve uygulamada avantajların artırılması amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı ile birlikte çaba içerisindeyiz. E-Tanzim uygulamamamızın süratle başlatılması için de çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürmekteyiz” dedi.

 

Vatandaşlar, e-Tanzim ürünlerine https://www.epttavm.com/kampanyalar/turkiye-kazanacak/turkiye-kazanacak linki üzerinden ulaşabilecek.

 

 

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, tanzim satış noktalarında uygulanan ürün fiyatlarından vatandaşların son derece memnun olduğunu belirterek, "Çarşıdaki yangın sona ermiştir" dedi.

 

Dr. Pakdemirli, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Keçiören'de kurulan tanzim satış çadırında incelemelerde bulundu. Tanzim satışların ilk gününde vatandaşlarla bir araya geldi. Havalar iyileştikçe fiyatların daha da düşeceğini ifade eden Pakdemirli, vatandaşların tanzim satışların ne kadar süreceğine yönelik sorusu üzerine, "İhtiyaç olduğu sürece devam edecek, gerekirse kalıcı yaparız." diye konuştu.

 

İklimsel olarak havaların çok soğuk seyretmesi ve tabii afetlerle ister istemez fiyatlarda artış yaşandığına işaret eden Bakan Dr. Pakdemirli, bunun da ötesinde bazı fırsatçıların fiyatlara etki ettiğini söyledi.

 

"ARACILARI BAYPAS ETTİK"

 

Dr. Pakdemirli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda harekete geçildiğini anımsatarak, şöyle devam etti:

 

"4 gün içinde bu organizasyonu gerçekleştirdik. Tarım Kredi Kooperatifleri, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ticaret ile Hazine ve Maliye bakanlıklarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu organizasyon üreticiye karşı yapılmadı. Üreticide zaten 3 lira olan malı buralara getirdiğimiz zaman 8-9 liralara yiyorduk. Sistemde çok sayıda aracı var. Tedarik sistemindeki aracıları geçici olarak baypas ettik." 

"ÇARŞIDAKİ YANGIN SONA ERMİŞTİR"

 

Tanzim satış çadırında domatesin 3 lira, patlıcanın 4,5 lira, biberin 6 lira, soğan ve patatesin de 2'şer liradan satışa sunulduğuna dikkati çeken Bakan Bekir Pakdemirli, vatandaşın da bu fiyatlardan son derece memnun olduğunu vurguladı. Pakdemirli, "Şimdilik 'Çarşıdaki yangın sona ermiştir' diyebiliriz." değerlendirmesinde bulundu.

 

Dr. Pakdemirli, havaların ısınmasıyla domatesin pazarda da 2 liraya kadar ineceğine işaret ederek, "Soğan, patates düşük fiyatlarla satılacak. Vatandaşa destek olup, cüzdanındaki meyve sebze payını azaltmak için 4 gün içinde bu organizasyonu gerçekleştirdik. İhtiyaç görüldüğü sürece diğer illerde de bu yapılır." ifadesini kullandı.

 

Tanzim satış çadırı yoğun ilgi gördü. Satıştan memnun olduğunu dile getiren vatandaşlar çadırın kurulmasıyla çevredeki marketlerde de fiyat düşüşleri görüldüğünü kaydettiler.

 

TANZİM SATIŞ HAKKINDA KONUŞAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN “FIRSATÇILARIN YOLA GELDİĞİNİ GÖRDÜĞÜMÜZDE BU YÖNTEMLERE İHTİYAÇ KALMAYACAK” DEDİ.

 

Gıdadaki fiyat artışına değinen Erdoğan, “Sıkıntılarımız elbette var. Geçtiğimiz Ağustos ayında kur-faiz-enflasyon üçgeninde yürütülen ekonomik saldırılar nedeniyle ciddi sıkıntılar yaşadık. Bu saldırılara karşı milletimizle esnaf ve sanatkarlarımızla birlikte mücadele etmek yerine fırsatçılık yapmaya kalkan birileri çıktı. Meydanı bunları bırakmadık. Fırsatçılar her yerde karşımıza çıkıyor, siyasette, ticarette fırsatçılara karşı mücadele ediyoruz.

 

Milletimiz, sebze ve meyve fiyatları başta olmak üzere günlük hayatını doğrudan etkileyen fırsatçılar karşısında haklı olarak çok öfkelidir. Onun için bu Tanzim Satış Noktaları kurulması kararını aldık. Benim vatandaşıma yüksek fiyatlarla bu simsarcıların mal satmasını engellemek için bu kararı aldık.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Online, Tanzim, Satış, dönemi, de, başlıyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı