Haber Detayı
27 Nisan 2021 - Salı 11:14 Bu haber 3628 kez okundu
 
Tam kapanmadan çiftçiler nasıl etkilenecek?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından pandemi nedeniyle, 18 günlük tam kapanma kararı aldıklarını açıkladı. Tam kapanmada çiftçilere ayrıcalık tanınacağını söyleyen Erdoğan, “Tarım sektöründe çalışanların faaliyetlerini salgın tedbirlerine uygun şekilde yürütebilmesi için gereken düzenlemeler ayrıca yapılacak” dedi.
GÜNDEM Haberi
Tam kapanmadan çiftçiler nasıl etkilenecek?

Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bayram sonrasına kadar sürecek yeni tedbirlerimiz şu şekilde olacak: 29 Nisan 2021 yani Perşembe akşamı saat 19:00'dan başlayıp 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05:00’e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz” ifadelerini kullandı.

TARIM SEKTÖRÜ UYGUN ŞEKİLDE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRECEK

Üreticilere de değinen Erdoğan, “Tarım sektöründe çalışanların faaliyetlerini salgın tedbirlerine uygun şekilde yürütebilmesi için gereken düzenlemeler ayrıca yapılacak. İhtiyaçlarını karşılamak için sokağa çıkamayan yaşlı veya ağır hastalığı olan vatandaşlarımız vefa ekiplerinden destek isteyebilecektir” değerlendirmesinde bulundu.

TÜM TEDBİRLERİ ALACAĞIZ

Vatandaşların mağdur olmaması için kurumların gereken tüm tedbirleri alacağını söyleyen Erdoğan, şunları kaydetti: “Biz de bunların yakın takipçisi olacağız. Türkiye bu durumdan çok önemli olan bu sürecin hedeflediğimiz sonuçlar verebilmesi için kurallar en sıkı şekilde uygulanacak, tedbirlerin istismarına kesinlikle izin verilmeyecektir.”

Kaynak: Editör: Tarım Türk Dergisi
Etiketler: Tam, kapanmadan, çiftçiler, nasıl, etkilenecek?,
Yorumlar
Haber Yazılımı