Haber Detayı
26 Nisan 2019 - Cuma 09:51 Bu haber 4816 kez okundu
 
Tanesi 30 lira... Fidanı kapış kapış satılıyor
Tanesi 5 euro'dan satılan mango, Gazipaşa Tarım Fuarı'nın gözde stantlarından biri oldu. Mangoya Avrupa ülkelerinin büyük ilgi gösterdiğini belirten üreticiler Gazipaşa ikliminin mango üretimi için çok uygun olduğunu ve fidan talebine yetişmekte zorlandıklarını söyledi.
MEYVECİLİK Haberi
Tanesi 30 lira... Fidanı kapış kapış satılıyor

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde 4 gün sürecek fuar 79 sektör temsilcisinin katılımıyla başladı. Fuarı düzenleyen Gazipaşa Tarım, Kültür, Turizm, Eğitim ve Yardım Derneği Başkanı Hüsnü Doğan, katılımcılar hakkında bilgi verdi ve tüm katılımcılara teşekkür etti. Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz üreticinin her zaman yanında olduklarını ve kendilerine destek olacaklarını söylerken törene katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de Gazipaşa ilçesinin tarımdaki önemine değinerek üreticiye yanlarında olduğu mesajı verdi.

Son olarak konuşan Gazipaşa Kaymakamı Ali Sakar ise "Gazipaşa’mız ülkenin önemli tarım merkezlerinden biri olma yolunda çok hızlı adımlar atmaya başladı. 2018 verilerine göre ilçemizde 518 bin 142 ton tarımsal üretim yapılmış ve bu üretimden dolayı ilçe ekonomimize 1 milyarın üzerinde ekonomik bir katkı sağlamıştır. İlçe ekonomizme büyük katkı yaptığını düşündüğüm tarım fuarının bölgemize hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.


Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Tarım Türk Dergisi
Etiketler: Tanesi, 30, lira..., Fidanı, kapış, kapış, satılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı