Haber Detayı
19 Ocak 2017 - Perşembe 10:49 Bu haber 1367 kez okundu
 
Tarım Türk Dergisi'nin Medya Sponsoru Olduğu Agroexpo Başladı
Türkiye tarım sektörünün en büyük ve en önemli buluşma noktası olan, sektörü dünya pazarına taşıyan ve uluslararası alım heyetleri ile Türk üreticilerini buluşturan 12. Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı, açıldı. Tarım Türk Dergisi’nin medya sponsorluğunu üstlendiği fuar 22 Ocak 2017 Pazar gününe kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.
BİTKİSEL ÜRETİM Haberi
Tarım Türk Dergisi'nin Medya Sponsoru Olduğu Agroexpo Başladı

19-22 Ocak tarihleri arasında İzmir’de düzenlenen Agroexpo 12. Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı başladı.

 

Tarım Türk Dergisi’nin medya sponsorluğunu üstlendiği ve katılımcı olarak yer aldığı organizasyon tüm dünyadan tarım ve hayvancılık sektör temsilcilerini aynı çatı altında buluşturuyor.

 

Fuar, onur konuğu olarak Avrupa Tarım Makina Sanayicileri Derneği Başkanı Richard Markwell ve Kosova Tarım Bakanı’nı ağırlayacak. Orion Fuarcılık ev sahipliğinde ve Türkiye’nin en modern ve en büyük fuar alanında düzenlenen Agroexpo’da 12 holde; tarım makinaları, sera ve ekipmanları, tohum, fide, fidan, gübre, ilaç sanayi, sulama ve plastik sektörü, ambalaj, tarımsal enerji, hayvancılık, hayvancılık ekipmanları, arıcılık sektörü, tarım makinaları, traktör veterinerlik hizmetleri ile daha birçok teknoloji kuruluşu yer alacak. Tarım ve hayvancılık sektörüne yenilikler getirecek ve tarımsal üretimin katma değer kazanmasına fayda sağlayacak çalışmalar, Türkiye’de ilk defa düzenlenecek olan toplantı ve paneller de Agroexpo süresince ziyaretçilerin katılımını bekliyor olacak.

 

Tarım Türk Dergisi Fuarın Medya Sponsoru

 

Kuruluşundan bugüne 12 yıldır, tarım, hayvancılık ve mekanizasyon sektörlerinde gündemi belirleyen, Türkiye’nin “En İyi Tarım Dergisi Ödülü”ne sahip olan Tarım Türk Dergisi de medya sponsorluğunu üstlendiği Agroexpo 12. Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda yerini aldı. A holde yer alan Tarım Türk Dergisi’nin standını fuar süresince ziyaret edebilirsiniz.

 

İzmir Tarım Fuarı 19 Ocak Perşembe, 20 Ocak Cuma, 21 Ocak Cumartesi günleri 10.00 - 18.00, 22 Ocak Pazar günü ise 10:00 -17:00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak.

 

Tarım - Sanayi Entegrasyonu Zirvesi

 

Tam adı “Türkiye’de Tarım Sanayi Entegrasyonu’nun 2025 Vizyonu” olan ve Türkiye’de ilk defa bir fuarda gerçekleşecek toplantının seçkin katılımcıları olacak ve İzmir Tarım ve Hayvancılık Fuarı’ndan kamuoyuna bir deklarasyon yayınlanacak.

 

Bu yıl “Genç Çiftçiler” temasıyla açılacak olan fuarda "Biz Türk Tarımı’nın Geleceğiyiz” sloganıyla yola çıkan genç çiftçilerin yer alacağı bu etkinlik fuara damgasını vuracak. Zirve sonunda düzenlenecek törende genç çiftçilere sertifikaları takdim edilecek. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan etkinlikte 23 ayrı ilçeden 46 genç çiftçi birbirleriyle yarışacak. Yarışmada dereceye giren genç çiftçilere altın hediye edilecek.

 

Türkiye’de ilk defa Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük’ün önderliğinde kooperatifçilik zirvesi gerçekleşecek. Zirve sonunda İzmir’den dünyaya kooperatifçilik mesajı yayınlanacak.

 

Koyun ve Keçi Güzellik Yarışması

 

Geçtiğimiz yıl renkli dakikalara sahne olan Koyun ve Keçi Güzellik Yarışması bu yılda katılımcı ve ziyaretçilere eğlenceli anlar yaşatacak. İzmir Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği ile ortaklaşa düzenlenen yarışma için seçkin çiftliklerden seçilen küçükbaş hayvanlar güzelliklerini sergilemek için podyumda yarışacak. Yarışma, fuarın 3. günü olan 21 Ocak 2017’de düzenlenecek. Fuarda ayrıca ırk tanıtımlarına geniş yer verilecek. İzmir Kırmızı Et Yetiştiricileri Birliği tarafından çeşitli ırklarda boğalar ve seçkin süt inekleri ziyaretçilere tanıtılacak.

 

Çocuklar ve Buzağılar Podyumda

 

Birbirinden güzel buzağılar birinci olabilmek için yarışacak. Tire Süt Kooperatifi işbirliği ile düzenlenen “Buzağılar ve Çocuklar Yarışması” izleyenler tarafından büyük ilgi görmesi bekleniyor. Çocuklar tarafından podyuma çıkarılan ve kıyasıya yarışan buzağılar birbirinden renkli görüntülere sahne olacak.

 

Tarım ve hayvancılık sektörüne yenilikler getirecek ve tarımsal üretimin katma değer kazanmasına fayda sağlayacak çalışmalar, modern tarımın güncel uygulamalarını tanıtmak için düzenlenen eğitici panel ve seminer seminer programları Agroexpo süresince ziyaretçilerini ağırlamayı bekliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tarım, Türk, Dergisi'nin, Medya, Sponsoru, Olduğu, Agroexpo, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı