Haber Detayı
20 Mayıs 2019 - Pazartesi 11:41 Bu haber 2268 kez okundu
 
TZOB'ta adrese teslim demokrasi!
Türkiye Ziraat Odaları Birliği'nin 27'nci genel kurulu beklenildiği gibi sonuçlandı! TZOB'da, Bayraktar'ı seçmesi için özel olarak seçilen üst kurul delegeleri, bugün yapılan seçimlerde görevlerini yerine getirdi. Bayraktar, yapılan seçimlerde geçerli 309 oyun 308'ini alarak 5'inci kez TZOB Başkanı seçildi.
GÜNDEM Haberi
TZOB'ta adrese teslim demokrasi!

Antidemokratik seçim sisteminden dolayı Bayraktar'ın karşısına yine kimse aday olamazken, Bayraktar yapılan seçimlerde geçerli 309 oyun 308'ini alarak 5'inci kez TZOB Başkanlığına kendisini seçtirdi.   

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Basın müşavirliği seçim sonuçlarını, 'Bayraktar yönetimi güven tazeledi' başlığı ile servis etti. 

Yapılan seçim sonucunda; Ahmet Bahadır Sezgin, Hasan Kozoğlu, Mustafa Hepokur, Hüseyin Darcan, Arslan Soydan, Mehmet Cevat Delil, Adem Ertaş, Eyyup Elmalı, Yunus Kılınç Yönetim Kurulu asıl üyeliğine seçilirken, 

 

Yönetim Kurulu yedek üyeliklerine ise; İbrahim Erdallı, Süleyman Dönmez, Ali Çolak, Turgay Akçay, Ramazan Öztürk, Mehmet Ali Doğru, Ahmet Dökülen, Veli Kenar, Rıdvan Özmen, Hamdi Gemici seçildi.

 

TZOB’un 27’nci Genel Kurulu’nda seçilen Yönetim Kurulunun, önümüzdeki günlerde toplanarak kendi aralarında görev dağılımını yapacağı belirtildi. 

ADRESE TESLİM DEMOKRASİ!

Bilindiği üzere TZOB Genel Kurulu'nda oy kullanan üst kurul delegeleri, Birlik seçimlerinin dışında yapılan özel bir seçimle belirleniyor. Bu seçimlerde de Genel Merkezin sıcak bakmadığı isimler üst kurul delegesi seçilemiyor. İllerde Genel Merkezin işaret ettiği kişiler üst kurul delegesi olarak seçilirken, bu özel olarak seçilmiş üst kurul delegeleri de TZOB Başkanını seçiyor. 

Kaynak: Editör: Tarım Türk Dergisi
Etiketler: TZOB'ta, adrese, teslim, demokrasi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı